Klub Strzelecki SKAUT wspólnie z Halinka ARMS Dynamc Shooting Team zaprasza osoby posiadające ważną licencję PZSS do uczestnictwa w EGZAMINIE KOMPETENCYJNYM IPSC 2021 – będzie to jedyne tego typu wydarzenie w tym roku.

Więcej informacji czym jest IPSC, zasadach egzaminowania znajdziecie na stronie Regionu.

Termin egzaminu: 11.07.2021, 9:00 – Strzelnica w Jawiszowicach (lokalizacja strzelnicy)

Harmonogram egzaminu:
1. 8:30 – 9:00 – Rejestracja uczestników
2. 9:00 – Seminarium
3. 11:30 – Egzamin teoretyczny
4. 12:00 – Egzamin praktyczny (wyłącznie dla osób, które zdały część teoretyczną)

Osobom bez własnych pasów, kabur, ładownic, broni i amunicji zapewnimy sprzęt klubowy na treningi i egzamin.

Ile to kosztuje?
Udział wyłącznie w egzaminie to koszt 50,00 zł (bez kosztów amunicji klubowej), udział w egzaminie z bronią klubową to koszt 100,00 zł.

Co jest potrzebne?
Oczywiście pistolet. Do pistoletu potrzebujesz min. 2 magazynki i ok. 50 kulek. Na pistolet i magazynki potrzebujesz kaburę i ładownice (zapewniamy sprzęt klubowy). Aby przystąpić do EGZAMINU KOMPETENCYJNEGO IPSC musisz posiadać aktualna licencję strzelecką PZSS. Jeżeli ktoś czeka na przesłanie takowej przez PZSS – prosimy o wpisanie w formularz rejestracyjny numer licencji z poprzedniego roku.

Jak wygląda taki egzamin?
Rano rozpoczniemy seminarium, na którym omówimy podstawowe przepisy IPSC dla  każdego rodzaju broni. Wypełnimy “papiery” wykorzystywane w trakcie zawodów (metryczka toru, karta wyposażenia zawodnika). Na koniec napiszemy krótki test teoretyczny zawierający 20 pytań z zagadnień omówionych na seminarium.

Po egzaminie teoretycznym przeniesiemy się na oś strzelecką, gdzie każdy egzaminowany będzie miał do rozwiązania trzy zadania strzeleckie. Po zakończeniu egzaminu praktycznego otrzymacie zaświadczenia zdania egzaminu oraz ukończenia seminarium IPSC.

Obecność na seminarium poprzedzającym egzamin nie jest obowiązkowa, choć zalecana.