Wyniki.

Ranking końcowy ligi 2023: kliknij w tabelę aby pobrać pełny ranking

Ranking konkurencji KSP20 kliknij w tabelę aby pobrać pełny ranking

Ranking konkurencji PSP20 kliknij w tabelę aby pobrać pełny ranking

Oficjalne komunikaty z zawodów:

Runda 1 – Ksp 2×10 – 31.01.2023

Runda 2 – Psp 20 – 28.02.2023

Runda 3 – Ksp 2×10 – 28.03.2023

Runda 4 – Psp 20 – 25.04.2023

Runda 5 – Ksp 2×10 – 30.05.2023

Runda 6 – Finał – 18.06.2023

Rekordy
W poniższych tabelach zamieszczamy listy najlepszych zawodników dotychczas przeprowadzonych zawodów ligowych. Dla wszystkich wymienionych gratulacje.

O Lidze Bocznego Zapłonu KS SKAUT

Serdecznie zapraszamy wszystkich strzelców sportowych na cykl zawodów z Obserwatorem Śląskiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Specjalnie dla Was, już po raz szósty zaplanowaliśmy sześć imprez strzeleckich w przyjacielskiej atmosferze.

Sędziną Główną cyklu zawodów w tym roku będzie kol. Magdalena Rycka. Sędziowie chcący pomóc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów proszeni są o kontakt na e-mail: mrycka@ksskaut.pl .

Kalendarz Ligii Bocznego Zapłonu KS SKAUT:

Terminarz i rejestracja (kliknij w wybrany przycisk):

Runda LigiiKonkurencjaTermin
zawodów
Rezerwacja
treningu / Termin
Rezerwacja
zawodów
Runda IKSP2031.01.2023Rezerwuj trening
(24.01.2023)
Rezerwuj zawody
Runda IIPSP2028.02.2023Rezerwuj trening
(21.02.2023)
Rezerwuj zawody
Runda IIIKSP2028.03.2023Rezerwuj trening
(21.03.2023)
Rezerwuj zawody
Runda IVPSP2025.04.2023Rezerwuj trening
(18.04.2023)
Rezerwuj zawody
Runda VKSP2030.05.2023Rezerwuj trening
(23.05.2023)
Rezerwuj zawody
Runda VI – FinałPSP2018.06.2023Rezerwuj trening
(13.06.2023)
Rezerwuj zawody

Strzelnice, na których zostaną rozegrane zawody:

Rundy 1-5: strzelnica LOK – Bielsko-Biała ul. Filarowa 52,

Runda 6, Finał: strzelnica Koła Łowieckiego RYŚ, Jawiszowice ul. Łęcka 69.

Regulamin zawodów:

Podczas sześciu rund Ligi będziemy rywalizować w dwóch głównych konkurencjach:
Karabin sportowy (bocznego zapłonu); 50 metrów, 5 strzałów próbnych, 10 strzałów ocenianych pozycja klęcząc, 10 strzałów ocenianych pozycja leżąc.
Pistolet sportowy – strzelanie dokładne (bocznego zapłonu); 25 metrów, 5 strzałów próbnych, 20 strzałów ocenianych, dopuszczalna postawa strzelecka z użyciem obu rąk.

Klasyfikacja końcowa (łączona) Ligi Bocznego Zapłonu będzie obejmować dwa najlepsze wyniki zawodnika w każdej z konkurencji.

Nagrody.

Zwycięzca cyklu zawodów otrzymuje puchar. Zdobywcy pierwszych 3 miejsc w klasyfikacji końcowej oraz w klasyfikacjach konkurencji: pistolet i karabin otrzymują medale.

Dla 10 najlepszych osób w klasyfikacji końcowej (liczone są 2 najlepsze starty w pistolecie i 2 w karabinie) sponsorzy zawodów przygotowali nagrody rzeczowe o łącznej wartości 7000 zł.

Historia Ligi Bocznego Zapłonu.

Pierwsza edycja Ligi bocznego zapłonu odbyła się w okresie luty-kwiecień 2017 roku. Cykl zawodów klubowych (w 2017 roku były to zawody bez Obserwatora Wojewódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego) miał zadanie pobudzić rywalizację klubowiczów i wyłonić klubowego mistrza strzelań sportowych. Pierwszą edycję ostatecznie wygrał Robert Puzoń przed Piotrem Bilczewskim i Przemysławem Zacnym. We wszystkich rundach zarejestrowano 123 „osobostarty”, co w dzisiejszych czasach może się wydawać niewielką liczbą, jednak w roku 2017 zainteresowanie tego typu zawodami należało oceniać jako rokujące dynamiczny rozwój takich imprez w przyszłości.

W 2018 roku liga nie została przeprowadzona. W klubie popsuła się atmosfera i narastały konflikty. Liga powróciła dopiero w 2019 roku. Przeprowadzona wg podobnego regulaminu, lecz tym razem jako zawody z Obserwatorem Śląskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Sześć rund rozegranych w okresie styczeń-marzec 2019 roku oraz pozyskanie sponsora nagród dla zwycięzców klasyfikacji końcowej zaowocowało od razu zwiększeniem zainteresowania i ostatecznie podczas II edycji zarejestrowano 178 „osobostartów”.
Drugą edycję ligi wygrał również Robert Puzoń, tym razem jednak przed Dawidem Jurczykiem i Piotrem Szczygłem.

Trecią edycję ligi w 2020 roku wygrał ponownie Robert Puzoń. Tym razem podium cyklu uzupełnili Piotr Dochniak i Marek Kilian. Pandemia nie oszczędzała nikogo i niczego. Kalendarz rund był kilkakrotnie zmieniany z uwagi na obostrzenia covidowe. Przed wybuchem pandemii udało się przeprowadzić tylko pierwszą rundę. Kolejne 5 rund przeprowadziliśmy już po „sezonie” czyli w październiku i listopadzie.

W 2021 roku nastąpił dynamiczny rozwój zainteresowania tego typu zawodami. Kolejny rok pandemii tym razem przysłużył się temu przedsięwzięciu. Obostrzenia związane z trzecią i czwartą falą covid zmusiły klub do poszukiwania rozwiązań, który pozwoliłyby przeprowadzić zawody pomimo obostrzeń. Przeniesienie 2 rund ligi na strzelnicę terenową poprawiło statystyki cyklu. W czwartej edycji ligi sklasyfikowano łącznie 118 zawodników (529 „osobostartów”) z 11 klubów strzeleckich. W 2021 roku nastąpiła również zmiana na „fotelu lidera”. Ligę wygrał Piotr Dąmbrowski, drugie miejsce zajął Piotr Szczygieł, natomiast trzecie miejsce przypadło Piotrowi Bilczewskiemu.

W piątej edycji ligi ponownie triumfował Piotr Dąmbrowski, tym razem na miejscu drugim zameldował się Dariusz Prochownik, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Kristek. Liga zagościła w klubowym i wojewódzkim kalendarzu jako wydarzenie cykliczne i powtarzalne. Runda finałowa po raz kolejny została przeprowadzona na strzelnicy terenowej w Jawiszowicach przy udziale ponad 100 zawodników.

W latach 2019-2022 sponsorem nagród dla zwycięzców klasyfikacji końcowej ligi była firma Halinka Arms. Na kolejny sezon pozyskaliśmy innych sponsorów, dzięki którym potroiliśmy łączną pulę nagród przeznaczoną dla najlepszych strzelców. Za dotychczasową współpracę z dotychczasowym sponsorem jeszcze raz dziękujemy. Bardzo nam też schlebia fakt zgłoszenia przez byłego sponsora podobnego cyklu zawodów, o podobnej nazwie, rozgrywanych na tych samych strzelnicach, w zbliżonych terminach. Widać stworzyliśmy coś wartego kopiowania 🙂