Rok minął, przyroda zatoczyło koło, więc i Rada Ministrów widocznie poczuła się w obowiązku i tak jak rok temu ogłosiła „lockdown” w całym kraju. Kolejny raz na nasze barki jako Zarządu, złożono decyzję co z tym mamy zrobić jako klub strzelecki. Niestety również kolejny raz brak jednoznacznej wykładni prawnej w zakresie co i jak możemy robić, a co jest zabronione … co osoba to inna interpretacja … że tylko zawodnicy z licencją PZSS … że tylko na strzelnicach otwartych … że tylko sport zawodowy … że tylko i wyłącznie kadra narodowa, itd.

Powiat bielski i miasto Bielsko-Biała w statystykach dotyczących pandemii jest liderem w całym województwie śląskim w ilości przeprowadzonych badań z wynikiem pozytywnym pod kątem koronawirusa. Jako Zarząd zadaliśmy więc sobie pytanie: czy jesteśmy w stanie, w aktualnej sytuacji, zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom naszych eventów tak aby wszyscy byli „zadowoleni”? Po prawdzie dyskusja nie była długa. Każdy ma swoje podejście do tego co się dzieje, więc niemal jednogłośnie ustaliśmy wspólne stanowisko, że niestety w aktualnych warunkach prawnych i choćby ze względu na śmierć Józka … tymczasowo zawieszamy działalność sportową klubu … na pewno do Świąt Wielkiej Nocy. Aktualnie każdemu przyda się chwila zadumy i skoncentrowania przede wszystkim na najbliższych.

Nowy kalendarz zawodów i treningów oraz przeprowadzenie naboru nowych członków, odkładamy do czasu, kiedy będziemy już wiedzieli na czym stoimy i gdy nam znów nieco poluzują restrykcje. Na pewno napiszemy jak tylko będziemy już coś wiedzieli w temacie „co i kiedy”.

Tymczasem uważajcie na siebie!
Wasz Zarząd.