Jak zapowiedziała wczoraj (25 kiwetnia br.) Minister Sportu, Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk:

4 maja zostaną udostępnione obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym (…)

Jest dobrze … jednak dalsza wypowiedź Pani Minister gwałtownie studzi wszelki entuzjazm. Pomimo zezwolenia na realizację treningów sportowych, w tym strzelectwa sportowego na strzelnicach otwartych, będzie bardzo ograniczony ostęp do infrastruktury. Według słów Pani Minister, na obiekcie będzie mogło przebywać tylko 6 osób. Sześć osób łącznie.

Odmrażanie jest wdrażane, jednak do normalnego funkcjonowania klubu strzeleckiego, treningów czy zawodów jeszcze daleka droga. Dociekliwych odsyłamy do wiadomości prasowej zamieszczonej na stronie Ministerstwa Sportu.

Ponoć kończy się już wirusowa zima dla wszystkich strzelców i zaczyna się odmrażanie, jednak kiedy się zakończy … niestety Pani Minister nie powiedziała. Pozostaje nam, więc żywić nadzieję, że jednak będzie to prędzej niż później. Z niecierpliwością czekamy na szczegółowe przepisy i zalecenia. Jesteśmy także w kontakcie z właścicielami strzelnic w naszej okolicy. Więcej szczegółów zapewne po długim weekedzie.

Pozdrawiamy

Wasz Zarząd.