Zaczął się sezon urlopowy, wszyscy myślami lub fizycznie są na wakacjach, a my dawno nie pisaliśmy na tej stronie co dzieje się w Skaucie, gdyż widzimy się z klubowiczami dość regularnie, czy to na treningach, czy na zawodach, a większość informacji zamieszczamy w mediach społecznościowych zarówno na naszym oficjalnym profilu jak i na nieoficjalnym 😉

Jednak dla tych wszystkich, którzy jeszcze nie są w Klubie Strzeleckim „SKAUT” w Bielsku-Białej lub unikają portali społecznościowych lub zwyczajnie lubią czytać, poniżej zamieszczamy garść najważniejszych informacji z tego co przez ostatnie pół roku się działo.

Mamy nową siedzibę. Już od dłuższego czasu nosiliśmy się z zamiarem znalezienia miejsca, które w końcu moglibyśmy nazwać „naszym”. Po przeprowadzeniu oględzin wieeeeelu lokali i dłuuuuugich poszukiwaniach, w końcu udało nam się znaleźć TO miejsce. Decyzja była szybka i pod koniec stycznia br. podpisaliśmy umowę najmu … a 1 lutego br. dokonaliśmy pokojowego „przejęcia” lokalu przy ulicy Piastowskiej 22 w Bielsku-Białej.

Stan lokalu w naszej opinii uniemożliwiał jego użytkowanie „z marszu”, więc od marca rozpoczęły się zakrojone na szeroką skalę prace remontowe.

Aktualnie prace są już na ukończeniu, ale do efektu końcowego jeszcze trochę brakuje.

Mamy nasz własny magazyn broni. W nowej siedzibie powstał piękny, pachnący nowością i skrojony na miarę naszych potrzeb magazyn broni, w którym pomieści się cały arsenał klubowy wraz z zapasami amunicji … i jeszcze zostanie sporo miejsca 🙂

Magazyn odebrany przez odpowiednie służby mundurowe i paramilitarne odpowiedzialne za ochronę. Alarm i monitoring działają. Możecie więc być pewni, że klubowy arsenał jest bezpieczny i spełnia wszelkie normy, że nawet mucha nie siada.

Dodatkowo przy magazynie docelowo znajdzie się miejsce na dobrze zaopatrzony warsztat, przy którym będzie można bezpiecznie pomajstrować przy broni, zarówno swojej jak i pod czujnym okiem nauczyć się podstaw konserwacji posiadanego i klubowego arsenału. Wszystko po to abyśmy jeszcze lepiej mogli Wam przekazać wiedzę i razem z Wami mogli cieszyć się pasją jaką jest strzelectwo.

Zawody, zawody i jeszcze raz treningi. Wiosenny nabór przyciągnął do SKAUTa wiele nowych twarzy, a my stanęliśmy niemal na uszach (bo dla Was na głowie stoimy już od dawna), żeby zgodnie z Klubowym Statutem jak najwięcej osób mogło nauczyć się co i jak robić, a czego nie robić, żeby na strzelnicy bezpiecznie czerpać radość ze sportu strzeleckiego, a jednocześnie nie rezygnować z treningów podnoszących umiejętności strzeleckie (i nie tylko) dla aktualnych klubowiczów, a ponadto nie zrezygnować z organizacji zawodów.

Na pewno nie udało by się tego wszystkiego ogarnąć, dzięki wielkiej pomocy naszych klubowych instruktorów, sędziów i zwykłych klubowiczów, którym się zwyczajnie chciało i którym cały Zarząd KS SKAUT w tym miejscu pragnie podziękować. Bez Waszej pomocy nawet stanie na uszach by nic nie dało. Jesteście wspaniali 🙂

Treningi odbywały się tak często jak to było możliwe. Zawody obywały się zgodnie z naszym kalendarzem. Wasze ogromne zainteresowanie i wysoka frekwencja na wszelkiego typu klubowych imprezach bardzo pozytywnie nas zaskoczyły. Tak samo jak atmosfera, która zawsze była na poziomie super.

Uśmiechnięci organizatorzy, sędziowie i uczestnicy, wśród których pojawili się nawet tacy którzy sami sobie dawali DQ … co dobitnie świadczy o tym, iż wszystkim zależy na bezpieczeństwie i fair play. Cieszymy się ogromnie, że te ostatnie lata owocują taką poprawą i waszej świadomości przepisów i pozytywnym podejściem do współzawodnictwa.

SKAUT i Strzelam bo lubię. Czym zaczęty wpis, tym się też skończy. Wakacje to dla większości czas odpoczynku i resetu. Jednak nie zapominamy o tych, którzy znajdują odpoczynek w czasie treningu. W związku z powyższym zapraszamy do odwiedzenia nowo otwartej strzelnicy „Strzelam bo lubię” w Czechowicach-Dziedzicach.

Pisaliśmy o tym ostatnio ale przypominamy, że na tej strzelnicy przez wakacje, specjalnie dla Was w wszystkie czwartki organizowane są treningi w godzinach 18:00 do 21:00. Do dyspozycji klubowiczów, są klubowe pistolety .22lr, ale można strzelać z własnej broni i amunicji. Polecamy wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy bez zapachu prochu nie potrafią normalnie funkcjonować 😉

Telegraficzny skrót najważniejszych informacji kończymy życzeniami. Udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia na wrześniowych zawodach i treningach.

Wasz Zarząd KS SKAUT.