Ostatnio się naprawdę wiele dzieje, że wspomnimy choćby imprezę integracyjną (kto nie był niech żałuje, bo było zacnie), czy ligę bocznego zapłonu, czy choćby ciągłą wymianę dokumentów między Klubem a PZSS, mającą na celu uzyskanie dla naszego Klubu licencji PZSS na kolejny rok.

Przepraszamy, iż tak niewiele tych informacji trafia do Was przez naszą stronę, poprawimy się.

W związku z powyższym oraz z tym, że prawie cały Zarząd uczestniczy w kursie instruktora strzelectwa PZSS, spotykamy się i dyskutujemy w każdej wolnej chwili … między innymi w windzie. Dodatkowo dzięki temu, że w kursie bierze udział kilku skautowiczów spoza Zarządu, dyskusje są prowadzone w poszerzonym gronie, co niejednokrotnie tylko dodaje merytoryczności tym rozmowom.

O czym dyskutujemy? Choćby o broni pneumatycznej do Klubu. Zdajemy sobie coraz większą sprawę z tego, że ćwiczyć nie trzeba zawsze w „oparach” prochu. Wiemy, że takie strzelanie jest najbardziej efektowne, jednak aby zdobyć podstawy, od których należy zacząć sport strzelecki, to bardziej właściwymi są tzw. pneumatyki. Postanowiliśmy, więc zakupić do Klubu 4 sztuki pistoletów pneumatycznych (Kandar CP1). Dzisiaj Prezes ma osobiście pojechać i zakupić. Prosta budowa, lecz na tyle dobra, aby nam pistolety posłużyły dłuższy czas, a nowi klubowicze mogli się szkolić i przygotowywać do egzaminu na patent, na naszym sprzęcie. Oczywiście jeśli którykolwiek ze „starych wyjadaczy” chciałby postrzelać z pneumatyka, będzie i taka możliwość.

Rozmawiamy również o możliwości zmiany statutu Klubu. Zgodnie z dochodzącymi do nas głosami oraz prowadzonymi na naszym forum dyskusjami, jest z waszej strony chęć, aby zawrzeć w naszym statucie zapisy umożliwiające zrzeszenie się w KS „SKAUT” ludzi nie tylko czynnie zajmujących się strzelectwem, ale również takich którzy działają w ramach tzw. grup rekonstrukcyjnych czy kolekcjonerów.

Prowadzimy też dyskusje o naszych „zagubionych owieczkach”, które ciągle gdzieś się odnajdują i zgłaszają do nas. Dla pierwszej grupy jest już przygotowany i wdrażany program szkoleniowy, przygotowujący ich do zdania egzaminu na patent strzelecki PZSS. Oczywiście jeśli pojawią się kolejne osoby, nie ma problemu, również i one zostaną wyszkolone i przygotowane. Niestety w związku z wymaganym 3 miesięcznym stażem w Klubie, który faktycznie sprowadza się do posiadania konta na portalu PZSS, pewnych dat nie przeskoczymy.

Na koniec kilka ogólnych informacji, które chcielibyśmy Wam przekazać. Mamy 10 nowych sędziów, kolejni się już szkolą, a dodatkowo będziemy mieli w Klubie 12 nowych instruktorów, zapaleńców którzy zapewnią Klubowi kadrę osób niezbędnych do sprawnego i merytorycznego przeprowadzania dla Was zawodów czy treningów.

Aby nie przeciągać tego już przydługiego wpisu, zapraszamy Was do kontaktu z nami na naszym forum oraz w ramach „czwartków z Zarządem”, czy choćby przez mail. Staramy się czytać i odpowiadać najszybciej jak to możliwe postępując zgodnie z zasadą, że żadne pytanie nie jest głupie.

Wasz Zarząd