W dniu wczorajszym (12.05) na strzelnicy w Brzeszczach-Jawiszowicach, zakończył się trwający od marca br. kurs Instruktora PZSS strzelectwa sportowego, bojowego i dynamiczno-praktycznego. W kursie wzięło udział 20 osób w tym aż 12 osób z naszego klubu, dzięki czemu KS SKAUT posiada całkiem liczną grupę instruktorów, gotowych podzielić się zdobytą wiedzą.

Uczestnicy kursu w towarzystwie Pana Aleksandra Libertowskiego, po zdanym egzaminie

Uczestników szkolili najlepsi specjaliści praktycy w Polsce, wystarczy wymienić choćby takie nazwiska jak: Aleksander Libertowski, Krzysztof Rymski, Andrzej Kijowski, Antoni Kamiński, Kazimierz Kurzawski czy Zbigniew Kubicz. Wykładowcy takiego kalibru nie musieli udowadniać, że wiedzą o czym mówią, przez co wszyscy uczestnicy chłonęli każde słowo i wykorzystali do maksimum obecność najlepszych polskich trenerów, zadając liczne pytania, słuchając w odpowiedzi długich wywodów, a na strzelnicy nieraz i krytycznych uwag, które nierzadko ubrane w „wojskowe” słowa, od razu zapadały głęboko w pamięci.

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim Wykładowcom, którzy tak szczodrze podzielili się swoją bogatą wiedzą. Dziękujemy.

Dla uczestników były to męczące dwa miesiące, przepełnione specjalistyczną wiedzą o bardzo szerokim zakresie. Począwszy od psychologii sportu czy fizjologii treningu sportowego w teorii, aż do praktyki na strzelnicach w roli sędziego czy instruktora. Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że zdobyta wiedza w 200 % zrekompensowała brak wolnych weekendów i krzywych spojrzeń partnerek, żon i kochanek.

Skoro mamy już dobrze wyszkoloną kadrę instruktorską to nie pozostaje nic innego jak na poważnie przygotwać się i ruszyć z naborem do klubu. Nadal można się jeszcze zapisać na nabór majowy, do czego gorąco zachęcamy!